تعمیرات سمپلر آزمایشگاهی

تعمیر انواع سمپلر آزمایشگاهی

تعمیرات سمپلر آزمایشگاهی

تعمیرسمپلر آزمایشگاهی و میکرو پیپت سمپلر ها پرکاربرد ترین ابزار موجود در بخش های مختلف انواع آزمایشگاه ها می باشد که برای برداشت و انتقال حجم دقیقی ازمایعات و محلول های مورد استفاده قرار می گیرد . سمپلر که گاهی میکروپیپت هم گفته میشود بر اساس حجم برداشت مایعات در 2 نوع سمپلر ثابت و سمپلر متغیر تقسیم بندی می شود .

سمپلر ثابت :

که فقط حجم معین و تعیین شده ای را جابجا می نماید و سمپلر متغیر که قابل استفاده بر روی حجمی بین کمترین و بیشترین حجم تعیین شده می باشد و بر اساس تعداد برداشت مایعات به 2 نئع سمپلر تک کاناله و سمپلر چند کاناله تقسیم بندی می شود . سمپلر چند کاناله که خود به دو دسته سمپلر 8 کاناله و سمپلر 12 کاناله تقیسم می شوند تا بصورت همزمان و یکجا در رک ها بکار گرفته شوند. و با هر بار برداشت می توان 12 عدد یا 8 عدد نوک سمپلر را پر کرد .

اما سمپلر تک کاناله برای برداشت و پر کردن یک نوک سمپلر است .

سمپلر ها بر اساس نیروی مکانیکی و با کمک نیروی دست عمل مکش را با جابه جا کردن هوای داخل سمپلر انجام می دهند . برای این کار سمپلر ها همگی دارای یک پیستون و فنر و تعدادی واشر و اورینگ هستند که کاربران باید در استفاده درست و روغن کاری به موقع این قطعات توجه و دقت کافی را بکنند .

پیپت برقی :

دسته دیگری از سمپلر ها وجود دارند که که عمل مکش را از طریق یک موتور کوچک که داخل سمپلر تعبیه شده است را انجام می دهند . به این نوع سمپلر ها ، سمپلر های الکترونیکی یا می گویند . در این مقاله یک ویدیو کوتاه برای آشنا شدن هرچه بیشتر شما با طرز بستن سمپلر قرار داده ایم این ویدیو توسط کارشناسان شرکت رازی تجهیز تهیه شده است نکاتی درخصوص حفظ و نگهداری سمپلر / میکروپیپت : حتما از پایه سمپلر یا نگهدارنده استاندارد سمپلر استفاده کنید تا ازافتادن سمپلر جلوگیری شود . سرویس و روغن کاری دوره ای سمپلر فراموش نشود . زمانی که مایه را با سمپلر کشیده اید ، سمپلر را بر عکس نکنید تامایع به داخل سمپلر نرود . در هنگام وارد کردن نوک سمپلر این کار را با ضربه و شدت انجام ندهید زیرا باعث کج شدن و یا شکستگی نوک سمپلر خواهد شد . از نوک های استاندارد استفاده کنید تا در زمان کشیدن ، سمپلر هوانکشد . سمپلر های متغیر را خارج از رنج تعریف شده قرار ندهید . در زمان تغییر رنج سمپلر ضامن تغییر رنج را فشار دهید سپس اقدام به عوض کردن رنج سمپلر کنید .

شرکت رازی تجهیز خدمات تعمیرانواع سمپلر ثابت . سمپلر متغیر . میکرو پیپیت . پیپتور . پیپت برقی . میکرو پیپت

الکترونیکی در کمترین زمان و با بالا ترین دقت به تمامی آزمایشگاه های سراسر کشور ارائه می نماید .

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

با ما تماس بگیرید

فروش سمپلر اپندرف آزمایشگاهی
فروش سمپلر دراگون لب آزمایشگاهی
×
×

سبد خرید