تعمیر دستگاه ترموسایکلر

تعمیر ترموسایکلر

تعمیر دستگاه ترموسایکلر

تعمیر دستگاه ترموسایکلر

آزمایش واکنش زنجیره ای پلی مراز (Polymerase Chain Reaction) یا به اختصار PCR، در واقع از طریق یک دستگاه تکثیر DNA و یا RNA انجام میشود .این روش همانند یک موتور محرک سرعت پیشرفت تحقیقات ژنتیکی-مولکولی را افزایش داده است .

این تکنیک که بصورت گسترده در بیوتکنولوژی ، ژنتیک ، تشخیص سرطان و تشخیص بیماریهایی که در آنها سرعت و دقت نقش مهمی دارند کاربرد دارد.

همچنین این روش در تشخیص انواع بیماریهای انسان و دام شامل دامهای بزرگ، طیور و حتی آبزیان در اغلب آزمایشگاه های تشخیص طبی بطور با استفاده از دستگاه ترموسایکلر رایچ انجام میشود.

کاربرد های دستگاه PCR

– تهيـه نسخه‌های متعدد از يک ژن مورد نظـر

– بررسی حضور يا عدم حضور يک ژن

– تشخيص بيماری‌های قبل از تولد

– تشخيـص عامل يک بيماری ناشناخته

– تعيين جنسيت جنين

نحوه عملکرد دستگاه PCR

دستگاه PCR دستگاهی است که در آن زمان و دما مهم ترین نقش را دارد یعنی کاربر زمان و دما مورد نظر برای آزمایش خود را در دستگاه تنظیم می کند و دستگاه در تعداد سیکل های از قبل تعیین شده آن دما و زمان برای انجام آزمایش اجرا میکند .

DNA ها را با سایر عوامل واکنش دهنده در میکروتیوپ ها مخلوط می کنند و میکرو تیوپ ها داخل دستگاه PCR قرار می دهند. DNA با سایر عوامل واکنش دهنده در این بازه زمان و دما شروع به تکثیر میکنند. و در اتمام کار دستگاه کاربر حضور نداشته باشد تا میکروتیوپ ها را داخل یخچال بگذارد خود دستگاه PCR شرایط یخچال یعنی دمای 4 درجه را برای میکرو تیوپ ها فراهم می کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر دستگاه ترموسایکلر می توانید با مشاورین شرکت رازی تجهیز تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.×
×

سبد خرید