فروش دستگاه هات بلاک آزمایشگاهی

فروش هات بلاک آزمایشگاهی
فروش دستگاه هات بلاک آزمایشگاهی

هات بلاک دستگاهی است که برای کار با مواد بیولوژیک طراحی شده است مانند کار با آنزیم پروتئین DNA,RNA

با توجه به روش های مختلف آزمایشگاهی نیازمند محیطی گرم برای میکروتیوب ها و ثابت نگه داشتن دمای به وسیله بلوک های این دستگاه است. لازم به ذکر است که بلوک های تولیدی شرکت رازی تجهیز علاوه به نگه داشتن ثابت دما و حرارت میکروتیوب ها را از لحاظ فیزیکی هم حفاظت می کند و این امر باعث تسهیل در کار این دستگاه می شود.

همچنین این دستگاه با دارا بودن صفحه نمایش دیجیتال این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که به آسانی دمای دلخواه را تنظیم کنند.

یکی از دلایل اهمیت این دستگاه عدم تغییر ساختار مواد تشکیل دهنده است

و کاربران دستگاه هات بلاک توجه داشته باشندکه کلگی این دستگاه قابل تغییر است

و با توجه با اندازه نمونه ها میتوان آن را تعویض کنند دستگاه هات بلاک را میتوان به دو نوع ثابت و متحرک دسته بندی کرد که هر کدام از آن ها برای مصارفی قابل استفاده هستند.

بطور معمول در هات بلاک تیوب های مختلف 1.5میلی متر و 0.2 میلیمتر و…مورد استفاده قرار میگیرد.

و با توجه به سیستم تایمر موجود در دستگاه طبق زمان از پیش تعیین شده در دستگاه نمونه ها را انکوبه میکند.

از این دستگاه عمدتا برای بخار کردن آب موجود در نمونه ها استفاده میشود. لازم به زکر است برای انکوبراسیون تیوب های کوچک با دقت بالا میتوانید از دستگاه های ترماسایکلر (pcr) استفاده کرد.

ولی در زمانی که دقت دمایی اهمیتی نداشته باشد هات بلاک استفاده میگردد

هات بلاک چیست ؟؟؟

یک بلاک آلومینیوم داغ شونده که دمای ان توسط کاربر قابل تنظیم باشد را هات بلاک میگویند . یکی از دستگاه های پر کاربرد در آزمایش های تحقیقاتی ، PCR و بیولوژی دستگاه های هات بلاک است ،این دستگاه برای انکوبه کردن نمونه ها کاربرد دارد ، این دستگاه در مرحله استخراج بیشترین کاربرد را دارد پس از ریختن آنزیم درون میکرو تیوپ ها آنها درون بلاک قرار می دهند تا در دمای مورد نیازآنزیم های آنها فعال شوند و واکنش سنتز یا سایر فرآیند ها انجام گیرد

اما در برخی موارد از این دستگاه برای بخار شدن آب درون میکروتیوپ نیز استفاده می شود دستگاه هات بلاک معمولا نمونه هایی با اندازه های میکروتیوپ در خود جای می دهد ، اما این شرکت می تواند بلاک هایی برای قرار گیری فالکون با حجم 15 یا 25 میلی لیتر طراحی کند .

دستگاه هات بلاک یا ترمو بلاک ، هیت بلاک که به آن حمام خشک آزمایشگاهی نیز می گویند از مهم ترین دستگاه های مورد نیاز کاریران آزمایشگاهی است

پس برای کاربران بسیار مهم است که این دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

شرکت رازی تجهیز با بیش از 10 سال فعالیت در زمینه طراحی تولید و تعمیر انواع دستگاه های آزمایشگاهی فعالیت خود را با تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی آغاز کرده و هم اکنون با کسب تجربه و دوره های مختلف طراحی دستگاه های آزمایشگاهی با کادری مجرب و تجهیزات تخصصی موفق به تولید انواع دستگاه های آزمایشگاهی حتی به سفارش مشتری شده است.


نکات هنگام خرید

نوسان :

دمایی کمی داشته باشد ، بطوریکه اگر کاربر دمای 37 درجه را تنظیم میکند نهایتا 2 درجه اختلاف داشته باشد

آلیاژ :

بلاک آلومینیومی باید از کیفیت بالایی برخودار باشد تا بتواند انتقال دما را به بهترین نحو به میکروتیوپ ها انجام دهد و سوراخ های بلاک باید به اندازه ای باشد که میکروتیوپ ها راحت برداشته و گذاشته شوند و در عین حال تمامی سطح میکرو تیوپ باید با آلومینیوم در تماس باشد .

نحوه کار با دستگاه هات بلاک آزمایشگاه

نحوه تنظیم کردن دمای دستگاه راحت باشد طوریکه این موضوع برای کاربر وقت گیر نباشد .بهتر است دستگاه های هات بلاک دارای IP باشد تا در مقابل آب و رطوبت مقاومتی نسبی داشته باشند زیرا در آزمایشگاه ها ممکن است آب بر روی دستگاه ریخته شود که اگر این اتفاق افتاد عملکرد دستگاه دچار اختلال نشود .

بهتر است دستگاه دارای فیوز محافظ نوسانات برق باشد تا نوسانات برق به دستگاه آسیب نزند

اگر دمای دستگاه به طور دیجیتال نمایش داده شود بسیار برای کاربر مطلوب خواهد بود زیرا می تواند از دمای دقیق دستگاه مطلع شود .

کاربردهای دستگاه هات بلاک :                

تعیین نقطه جوش

تعیین نقطه ذوب

دما در آنالیز DNA واکنش های آنزیمی

تست های انعقادی

فرایندهای آنزیماک 

تعیین خون اوره نیتروژن

شرکت رازی تجهیز با فروش هات بلاک آمایشگاهی حتی به سفارش مشتری گامی بلند در رضایت مشتریان عزیز برداشته است.

مشخصات هات بلاک تولیدی شرکت رازی تجهیز:

48 خانه میکروتیوب 1/5

24 خانه میکروتیوب 0/2

15خانه میکروتیوب1/5

6 خانه میکروتیوب/05

ترموسات دیجیتالی با قابلیت تنظیم دما از 25 الی100 درجه

با ما تماس بگیرید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.The point of using dummy text for your paragraph is that it has a more-or-less normal distribution of letters. making it look like readable English.

×
×

سبد خرید