تعمیر دستگاه سانتریفیوژ

تعمیر سانتریفیوژ آزمایشگاهی

تعمیر دستگاه سانتریفیوژ

شرکت رازی تجهیز خدمات تعمیر سانتریفیوژ های یخچال دار و معمولی ، دور بالا و دور پایین ، سویینگ و روتور ثابت از تمامی برند ها را ارائه میدهد .

بیشترین مشکلاتی که معمولا برای سانتریفیوژ ها اتفاق می افتد استفاده ناصحیح کاربران از دستگاه است .

به طوریکه در نحوه بالانس قرار دادن نمونه ها در دستگاه دقت لازم را نمی کنند وزن،اندازه و شکل لوله­ های گذاشته شده مقابل یکدیگر باید مشابه،هم اندازه و هم وزن باشند. عدم رعایت قانون بالانس باعث کج شدن شفت موتور دستگاه می شود .

البته در بسیاری از سانتریفیوژ ها ( بستگی به کمپانی تولید کننده دارد )سنسور هایی وجود دارد که در صورت عدم بالانس قرار دادن نمونه ها دستگاه روشن نمی شود.

اما در همین نوع دستگاه ها نیز اگر تفاوت وزن بین نمونه ها بسیار کم باشد دستگاه متوجه نمی شود ولی باعث آسیب به دستگاه می شود پس کاربران رعایت این موضوع را بسیار جدی بگیرند .

بیشترین مورد آسیب بعدی دستگاه سانتریفیوژ نوسانات برق است بطوریکه اگر دستگاه روشن و در حال کار باشد نوسان برق اتفاق بیافتد ممکن است به برد و مدارهای الکتریکی آسیب جدی وارد آورد . پس کاربران استفاده از دستگاهای کنترل کننده نوسانات برق استاندارد را جدی بگیرند .

انجام سرویس های دوره ای دستگاه ( گریس کاری و روغن کاری ) باید مورد توجه کاربران باشد و در انجام این موضوع کوتاهی نکنند و برای انجام روغن کاری و گریس کاری لطفاً از روغن و گریس پیشنهاد شده کمپانی تولید کننده استفاده کنید و قسمت هایی که خود تولید کننده در دفترچه راهنما گفته است را روغن کاریکنید .

توجه داشته باشد که سرویس و نگهداری سانتریفیوژ هنگام خرید این دستگاه معمولا تولید کنند نرم افزار دستگاه را به صورت CD و یا فلش مموری داخل کارتن قرار می دهد در حفظ و نگه داری آن دقت نمایید ، و زمانی که موتور دستگاه تعمیر شود و دوباره بخواهیم آنرا راه اندازی کنیم ابتدا باید از طریق نرم افزار کد های مربوط به راه اندازی را وارد کنیم . مهم ترین مشخصه های دستگاه سانتریفیوژ سرعت دور موتور دستگاه RPM و شعاع چرخش به نسبت نیرو RCF است یعنی هرچه RPM و RCF دستگاه بیشتر باشد قدرت و سرعت جداسازی نمونه ها بیشتر است در هنگام خرید دستگاه دقت نمایید تا دستگاهی خریداری کنید که کاملاً با کار شما همخوانی داشته باشد . غلظت ، حجم ، وزن و نوع نمونه مدنظر قرار داده شود .

با ما تماس بگیرید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

×
×

سبد خرید